Foreløbigt program 2018/2019

 

FORELØBIGT PROGRAM FOR SÆSON 2018/2019

sTART UGE 37

Bakkensbro gl. skole Instruktør Hjælpeinstruktør Ugedag Tidspunkt
Outdoor Crossgym Kari Pharao Dette hold er fra uge 33-42 Mandag 17.00-17.45
Crossgym Kari Pharao Mandag 17.45-18.45
Yoga* Marianne Nissen Dette hold er kun i de ULIGE uger Mandag 19.00-20.00
Family workout*

0-6 år

Trine Holm Tirsdag 16.30-17.30
Seniorer Kamma Bonefeld Start uge 38 Onsdag 10.00-11.00
Damer

Store bolde og elastikker

Anne Østergaard Start uge 39 Torsdag 18.30-19.30
Blans – Eckersberg Børneunivers
Spring/rytme

0-3 klasse drenge/piger

Anna Kirstine Lei

Cecilie Boysen

Anne Ravn

Johannes Lei

Mandag 15.45-16.45
Megafræs

Piger og drenge 3-6 år

Anna Kirstine Lei

Cecilie Boysen

Anne Ravn Mandag 16.45-17.45
Nydamskolen
Damemotion Nete Lundt Mandag 15.30-16.30
Familie Gymnastik 0-3 år*

+ søskende

Lotte Bohsen Emilie Bohsen Mandag 16.30-17.15
Turbo Kids

Drenge / Piger 4-6 år

Lotte Bohsen Emilie Bohsen

Lærke R. Jensen

Sidsel Jensen

Mandag 17.15-18.15
Crossgym Jutta Østergaard Tirsdag 18.00-18.45
Aerobic step Christina A. Larsen Tirsdag 19.00-20.00
Rytmepower

4 kl. og opefter

Drenge og Piger

Jutta Østergaard Onsdag 17.45-18.45
SGF minimix

1.-3. kl. piger /drenge

Hanne Lindegaard Asthrid Lind

Anne Sofie Lei

Torsdag 15.30-16.45
Spring 4-6 kl.

Drenge og Piger

Hanne Lindegaard Asthrid Lind

Katrine Jørgensen

Torsdag 16.45-1800
Puls & Styke Christina A. Larsen Torsdag 18.00-19.00
Pilates Elin Johannsen Torsdag 19.00-20.00
Træls træning for seje mænd Svend Petersen Torsdag 20.00-21.00
Dansemix & Retro-aerobic / MBL Jutta Østergaard Søndag 11.00-12.00

GÅ PÅ ALLE DE HOLD DU VIL FOR ÉN SÆSONPRIS – Børn 350 kr. – voksne 450 kr. – over 65 år 350 kr.

**Disse hold er ikke en del af ”gå på alle de hold du vil”

SE MERE PÅ WWW.SUNDEVED-GYMNASTIK.DK

  • DSC 0989.JPG-for-web-normal-l
  • DSC 0993.JPG-for-web-normal
  • DSC 0999.JPG-for-web-normal
  • DSC 1006.JPG-for-web-normal-l
  • DSC 1015.JPG-for-web-normal