Velkommen til Sundeved Gymnastikforening

En aktiv fritidsbeskæftigelse - hvor der bygges stærke bånd

  • Foreløbigt program 2018/2019

      FORELØBIGT PROGRAM FOR SÆSON 2018/2019 sTART UGE 37
    Bakkensbro gl. skole Instruktør Hjælpeinstruktør Ugedag Tidspunkt
    Outdoor Crossgym Kari Pharao Dette hold er fra uge 33-42 Mandag 17.00-17.45
    Crossgym Kari Pharao Mandag 17.45-18.45
    Yoga* Marianne Nissen Dette hold er kun i de ULIGE uger Mandag 19.00-20.00
    Family workout* 0-6 år Trine Holm Tirsdag 16.30-17.30
    Seniorer Kamma Bonefeld Start uge 38 Onsdag 10.00-11.00
    Damer Store bolde og elastikker Anne Østergaard Start uge 39 Torsdag 18.30-19.30
    Blans – Eckersberg Børneunivers
    Spring/rytme 0-3 klasse drenge/piger Anna Kirstine Lei Cecilie Boysen Anne Ravn Johannes Lei Mandag 15.45-16.45
    Megafræs Piger og drenge 3-6 år Anna Kirstine Lei Cecilie Boysen Anne Ravn Mandag 16.45-17.45
    Nydamskolen
    Damemotion Nete Lundt Mandag 15.30-16.30
    Familie Gymnastik 0-3 år* + søskende Lotte Bohsen Emilie Bohsen Mandag 16.30-17.15
    Turbo Kids Drenge / Piger 4-6 år Lotte Bohsen Emilie Bohsen Lærke R. Jensen Sidsel Jensen Mandag 17.15-18.15
    Crossgym Jutta Østergaard Tirsdag 18.00-18.45
    Aerobic step Christina A. Larsen Tirsdag 19.00-20.00
    Rytmepower 4 kl. og opefter Drenge og Piger Jutta Østergaard Onsdag 17.45-18.45
    SGF minimix 1.-3. kl. piger /drenge Hanne Lindegaard Asthrid Lind Anne Sofie Lei Torsdag 15.30-16.45
    Spring 4-6 kl. Drenge og Piger Hanne Lindegaard Asthrid Lind Katrine Jørgensen Torsdag 16.45-1800
    Puls & Styke Christina A. Larsen Torsdag 18.00-19.00
    Pilates Elin Johannsen Torsdag 19.00-20.00
    Træls træning for seje mænd Svend Petersen Torsdag 20.00-21.00
    Dansemix & Retro-aerobic / MBL Jutta Østergaard Søndag 11.00-12.00
    GÅ PÅ ALLE DE HOLD DU VIL FOR ÉN SÆSONPRIS – Børn 350 kr. – voksne 450 kr. – over 65 år 350 kr. **Disse hold er ikke en del af ”gå på alle de hold du vil” SE MERE PÅ WWW.SUNDEVED-GYMNASTIK.DK

    SE MERE

  • Gymnastikskole 2018

      GYMNASTIKSKOLE  2018  1-2-3 juli i Sundeved Gymnastikforening Kom og vær med til 3 sjove dage, hvor vi skal;
    • Springe og lave en masse gymnastik til god musik
    • Lege og hygge
    • Ud i det blå og suse rundt
    Gymnastikskolen er for drenge og piger i alderen 5–10år. (Minimum 40 tilmeldte for at gymnastikskolen afholdes og max. plads til 65 gymnaster.) Hvornår: søndag d. 1.juli – tirsdag d. 3. juli fra kl. 9-15. Hvor: Ved Sundeved Hallen, skolevej, Vester Sottrup Pris: 340 kr. (inkl. mad) Yderlige informationer og tilmelding kan findes på: www.sundeved-gymnastik.dk TILMELD NU ELLER INDEN D. 5. juni 2018

    SE MERE

  • Opvisning 2018

    Gymnastikopvisning i Sundeved Hallen

      Lørdag d. 10. marts 2018 kl 10.00 Gæstehold: Team Gym, Sønderborg Vojens Idræt- & gymnastikefterskole. 

    SE MERE

  • Program 2017/2018

    PROGRAM FOR SÆSON 2017/2018 START UGE 37
    Bakkensbro gl. skole Instruktør Hjælpeinstruktør Ugedag Tidspunkt
    Crossgym Kari Pharao START UGE 34 Mandag 17.45-18.45
    Yoga Berit Petersen Mandag 19.00-20.00
    Family workout 0-6 år Trine Holm Tirsdag 16.30-17.30
    Seniorer Kamma Bonefeld START UGE 38 Onsdag 10.00-11-00
    Damer Store bolde og elastikker Anne Østergaard START UGE 43 SLUT UGE 15 Torsdag 18.30-19.30
    Blans – Eckersberg Børneunivers
    Spring/rytme 0-3 klasse drenge/piger Eva S. Hinrichsen Anna Kirstine Lei Nanna Fangel Anne Ravn Karen Dransfeldt Mandag Start uge 38 16.00-17.00  
    Megafræs Piger og drenge 3-6 år Lene Lindegaard Anna Kirstine Lei Nanna Fangel Anne Ravn Mandag 17.00-18.00
    Forældre/barn 0-3 år Instruktør mangler
    Nydamskolen
    Damemotion Nete Lundt Mandag 15.30-16.30
    Familie Gymnastik 0-3 år + søskende Lotte Bohsen Emilie Bohsen Mandag 16.45-17.45
    Rytme/ Spring 4 kl. og opefter Drenge og Piger Instruktør mangler
    Crossgym Jutta Østergaard Tirsdag 18.00-18.45
    Drenge / Piger 3-4 år Line Greve Sørensen Trine Dall Lærke Rahbek Jensen Sidsel Jensen Onsdag 16.00-17.00
    Drenge / Piger 5-6 år Line Greve Sørensen Trine Dall Lærke Rahbek Jensen Sidsel Jensen Onsdag 17.00-18.00
    SGF minimix 1.-3. kl. piger /drenge Hanne Lindegaard Emilie Bohsen Anne Sofie Lei Asthrid Carolina Jepsen Lind Torsdag 16.00-17.30
    Puls/styrke /”stram op” Jutta Østergaard Torsdag 18.00-19.00
    Pilates Elin Johannsen START UGE 38 Torsdag 19.00-20.00
    Træls træning for seje mænd Svend Petersen Torsdag 20.00-21.00
    Dansemix & Retro-aerobic / MBL Jutta Østergaard START UGE 38 Søndag 11.00-12.00
    GÅ PÅ ALLE DE HOLD DU VIL FOR ÉN SÆSONPRIS – Børn 350 kr. – voksne 450 kr. – over 65 år 350 kr. SE MERE PÅ WWW.SUNDEVED-GYMNASTIK.DK

    SE MERE

  • DSC 0989.JPG-for-web-normal-l
  • DSC 0993.JPG-for-web-normal
  • DSC 0999.JPG-for-web-normal
  • DSC 1006.JPG-for-web-normal-l
  • DSC 1015.JPG-for-web-normal