Velkommen til Sundeved Gymnastikforening

En aktiv fritidsbeskæftigelse - hvor der bygges stærke bånd

  • Tag dit barn med til træning :)

    Aflever` dit barn til tons og tummel i gymnastiksalen, imens du tager 45 minutters udendørs cross. Tons og tummel hos instruktør: Lotte Bohsen for børn i alderen 2-5 år. Sted: Gymnastiksalen, på Nydamskolen For at dit barn kan deltage på tons og tummel, skal du være deltagende på udendørs cross. Udendørs Cross hos instruktør: Jutta Østergaard Sted: Mødested ved indgangen til gymnastiksalen, på Nydamskolen Det sker Torsdag kl 17.30 – 18.15. Den. 21/8, 28/8 og 4. September 2018 Pris 3 gange for 100 kr. Vi glæder os til at se jer! – Jutta & Lotte

    SE MERE

  • Program 2018/2019

    PROGRAM FOR SÆSON 2018/2019 sTART UGE 37
    Bakkensbro gl. skole Instruktør Hjælpeinstruktør Ugedag Tidspunkt
    Outdoor Crossgym* Kari Pharao Dette hold er fra uge 33-42 Mandag 17.00-17.45
    Crossgym Kari Pharao Mandag 17.45-18.45
    Yoga    Anja Døj Jensen Mandag 19.00-20.00
    Family workout* 0-6 år Trine Holm Tirsdag 16.30-17.30
    Seniorer Kamma Bonefeld Start uge 38 Onsdag 10.00-11.00
    Damer Store bolde og elastikker Anne Østergaard Start uge 39 Torsdag 18.30-19.30
    Blans – Eckersberg Børneunivers
    Spring/rytme 0-3 klasse drenge/piger Anna Kirstine Lei Cecilie Boysen Anne Ravn Johannes Lei Mandag 15.45-16.45
    Megafræs Piger og drenge 3-6 år Anna Kirstine Lei Cecilie Boysen Anne Ravn Mandag 16.45-17.45
    Nydamskolen
    Damemotion        Nicole Møller Mandag 15.30-16.30
    Familie Gymnastik 0-3 år* + søskende Lotte Bohsen Emilie Bohsen Mandag 16.30-17.15
    Turbo Kids Drenge / Piger 4-6 år Lotte Bohsen Emilie Bohsen Lærke R. Jensen Sidsel Jensen Mandag 17.15-18.15
    Crossgym M/K Ude/inde efter vejret Jutta Østergaard Tirsdag 18.00-18.45
    Aerobic step Christina A. Larsen Tirsdag 19.00-20.00
    Rytmepower 4 kl. og opefter Drenge og Piger Jutta Østergaard Onsdag 17.45-18.45
    SGF minimix 1.-3. kl. piger /drenge Hanne Lindegaard Asthrid Lind Anne Sofie Lei Torsdag 15.30-16.45
    Spring 4-6 kl. Drenge og Piger Hanne Lindegaard Asthrid Lind Anne Sofie Lei Torsdag 16.45-1800
    Puls & Styke Christina A. Larsen Torsdag 18.00-19.00
    Pilates Elin Johannsen Torsdag 19.00-20.00
    Træls træning for seje mænd Svend Petersen Torsdag 20.00-21.00
    Dansemix & Retro-aerobic / MBL Jutta Østergaard Søndag 11.00-12.00
    GÅ PÅ ALLE DE HOLD DU VIL FOR ÉN SÆSONPRIS – Børn 350 kr. – voksne 450 kr. – over 65 år 350 kr. *Disse hold er ikke en del af ”gå på alle de hold du vil” Tag`dit barn med til træning starter uge 34.- SE MERE PÅ WWW.SUNDEVED-GYMNASTIK.DK

    SE MERE

  • DSC 0989.JPG-for-web-normal-l
  • DSC 0993.JPG-for-web-normal
  • DSC 0999.JPG-for-web-normal
  • DSC 1006.JPG-for-web-normal-l
  • DSC 1015.JPG-for-web-normal